Jak to funguje

Co bude váš inteligentní dům nebo byt umět, je omezeno pouze vaší fantazií. Od bezpečnosti a úspor až po multimédia a pohodlí.


Realizace vaší inteligentní domácnosti pro nás není jen řemeslnou prací, ale především kreativním procesem, na jehož konci stojí domov.


Chytrý dům nebo byt začíná u prvotního návrhu, na nějž je ideální čas před započetím stavby nebo ještě v jejím průběhu. Veškerou elektroinstalaci a kabelovou infrastrukturu se vyplatí integrovat co nejdříve, ideálně hned při stavbě nebo rekonstrukci, aby se předešlo následnému vrtání a sekání do již hotových interiérů. Stejně jako je první položená cihla základem budoucího bydlení, je i instalace infrastruktury a inteligentní elektroinstalace základem pro různorodé funkce budoucího chytrého domova, který přetrvá po dlouhá desetiletí.

Video - Představení většiny funkcí inteligentního systému (v češtině).


Další stadium, tedy samotná instalace koncových zařízení a ovládacích prvků, už jen staví na této infrastruktuře a je zakončena samotným programováním. Řešení STAKOHOME je velmi stabilní a připravené na jakékoliv požadavky, od ovládání základních prvků moderní domácnosti, jako jsou žaluzie, topení, světla nebo elektronický zabezpečovací systém, až po multimédia a počítačové systémy. K ovládání inteligentní elektroinstalace používáme nejmodernější a zároveň prověřené a stabilní řídící jednotky KNX od španělského výrobce BES Ingenium (www.besknx.com, www.besknx.cz), umístěné do rozvaděčů. Pro samotné ovládání uživatelem používáme systém americké společnosti Control 4, vyznačující se především jednoduchým grafickým rozhraním a možností komplexního ovládání všech nainstalovaných systémů inteligentní domácnosti.
 Inteligentní domy - Ovládání 
Obr. Jednoduché, přehledné a intuitivní menu, díky kterému si snadno vyberete zařízení či místo, které chcete ovládat. Ovládání z TV, dotykového systémového panelu, iPad, iPod, iPhone, PC, chytrého telefonu atd..


Zvolit je možno i kompletní řešení německého výrobce JUNG nebo BES (standard KNX), který obsahuje jak řídící jednotky, tak příjemné grafické ovládací rozhraní.


Napsat seznam všeho, čeho je inteligentní domácnost schopná, není ani možné. Takový seznam ostatně nepíšeme my, ale vy ve své fantazii a ve svých snech a přáních.


Inteligentní elektroinstalace - OvládáníInteligentní dům nebo byt je tu proto, aby sloužil vám, nikoliv vy jemu. I přes veškerý komfort a automatizaci nikdy neztrácíte kontrolu nad původními technickými prostředky, které je možné v případě potřeby ovládat standardním způsobem (např. ovládat TV, žaluzie, rozsvítit nebo zhasnout světla atd., to vše standardními ovladači či ručně). Dojem z finálního užívání inteligentního bytu už není zatížený složitostmi, je to pouze lehkost a nenápadná dokonalost, se kterou je možné se dokonale sžít.

Vždyť ovládat inteligentní domácnost můžete doslova konečky svých prstů, na dotykových panelech, na své televizi nebo prostřednictvím přístrojů iPhone a iPad nebo chytrých telefonech. Strach nemusíte mít ani při výpadku proudu, nabízená řešení se sama nastartují a uvedou do provozu s obnovením elektrické energie. Není tedy nutné je znovu nastavovat ani volat externí pomoc.

Obr. Multifunkční tlačítkový ovladač včetně termostatu (možnost ovládání teploty, osvětlení, žaluzií, hudby a dalších zařízení - je možné libovolně zvolit). Díky němu minimalizujeme množství vypínačů a ovladačů na jednom místě. Jedna z možností, jak ovládat všechna zařízení.


Inteligentní elektroinstalace a řešení STAKOHOME znamená komfortní bydlení a propojení všech systémů domácnosti k snadnému a efektivnímu řízení jediným ovladačem. Dovolte moderním technologiím, aby vaši domácnost přeměnily v domov, ve kterém se budete cítit dobře.

Obr. Přenosný dotykový panel (jedna z možností, jak ovládat všechna zařízení).


Přijměte pozvání do našeho showroomu, ve kterém můžete vidět systém inteligentní elektroinstalace, její ovládání i různé koncové prvky.